17
Февраль
2017

Як харчуватись під час вахти - посібник для морських мандрівників

Піп Хєйр розповідає як нагодувати себе та команду під час морських прогулянок

Ваша морська дієта повинна бути така сама (або краща),як вдома. Як і під час занять спортом, слідкування за харчування та зневодненням мають важливе значення для підтримки гарного стану організму. Цілодобове навантаження на команду під час тривалої подорожі діє набагато виснажуюче ніж під час денної прогулянки вздовж берега, тому розкладка їжі повинна відображатись інакше.

Snacking on the board

Нема значення чи ви змагаєтесь, чи в круїзному плаванні, все одно баланс вуглеводів, протеїнів та жирів повинен знаходитись на достатньому рівні підтримки щоб ваші м’язи та мозок були в тонусі.

Чотири невеликі порції їжі впродовж дня допоможуть краще розподілити добову норму калорій протягом довгого часу і захистить від почуття сонливості яке виникає після з’їдання великої порції. Приймання їжі одночасно всіма вільним від вахти членам команди дає змогу корисно використати час для бесід, тож звичайно я полуденнічаю та вечеряю разом з моїм помічником, та маю сніданок та другу гарячу страву рано вранці. Доволі часто я розділяю велику вечірню порцію навпіл та розігріваю другу частину в ранішню вахту.

Якщо ви маєте наснагу приготувати їжу вдома та потім вакумізувати її, це буде доречі. Для усіх інших - заморожена їжа, мішечки з кашею для швидкого приготування в мікрохильовці (їх можна заварити у термосі за допомоги звичайного кип’ятку) кращий вибір щоб приготувати гарно збалансовану їжу.

БЗаливання кип'ятку в термос

Не беріть харчі які вам не до вподоби: якщо не впевнені, візьміть на пробу кілька зразків перед тим як закупити цілу партію на весь час подорожі. Не беріть незрозумілі за составом продукти, також вилучіть зі списку закупок харчі які містять багато цукру або солі. Гарне правило - я не беру з собою будь що, якщо я не знаю що за інгредієнти містяться у продукті.

Використання перекусів добре підіймає рівень енергії та моральний дух. Зробіть собі декілька варіантів перекусу впродовж вахти. Солодощів краще уникати, бо вони викликають нетривалий сплеск енергії за яким слідує різкий спад сил, я наприклад відчуваю себе замерзлим, втомленим та незграбним. Я вважаю що краще використовувати сушені фрукти, горіхи, зернові батончики, шматочки свіжих фруктів або бутерброд порізаний на кілька скибочок.

Дуже легко отримати зневоднення під час подорожі під вітрилами: короткі періоди активності коли вдягнений в кілька шарів одягу викликає спітніння, за холодних погодних умов не завжди відчувається спрага, виконання відповідальних обов’язків часто може бути таким важким випробуванням, що деякі люди можуть навмисно уникати вживання рідини.

January 23, 2015. Leg 3 to Sanya onboard Team Brunel. Day 20. Skipper Bouwe Bekking avoiding dehydration.

Контролювати зневоднення дуже легко за кольором сечі - вона повинна бути світлою. Тримайте флягу з водою неподалік від себе на палубі, та робіть регулярно ковтки впродовж вахти або після будь якої роботи на палубі. Намагайтесь пити не менш ніж два - три літри на добу, враховуючи гарячі напої. Мінеральні або спортивні напої краще використовувати у теплому кліматі, щоб компенсувати втрату електролітів які виходять разом з потом, але знов ж таки слідкуйте за кількістю цукру в них. Використання звичайної води зазвичай краще.

Кращі поради щодо харчування в морі

Я не вважаю що є велика різниця між діями під час шквалу у морі і на річці, окрім того що у морі ви маєте більше місця для маневру, що гладячи з точки зору перегонів означає що ви матимете більше часу для відновлення позиції. Головна річ все ж таки - доглядати за човном - переконайтеся що ви взмозі продовжувати перегони, навіть якщо ви в продовж короткого часу перестраховувались.

 • Засипьте заморожену їжу в термос з широким горлом, а потім залийте окропом. Їжа залишиться теплою впродовж довгого часу і можна перекусити кілька разів.
 • Розгляньте можливість придбати Джетбойл; за його допомогою можна закип'ятити воду за дві хвилини та швидко робити гарячі напої та розігрівати їжу.
 • Підпишіть фляжку кожного члена команди що стежити за кількістю випитої води
 • Вівсяні хлоп’я з молоком чудова страва для сніданку та перекусу опівночі, збалансована кількість протеїнів, жирів та повільних вуглеводів.
 • Імбирні та м’ятні чаї містять багато натуральних стимуляторів і вони корисніше ніж кофеїні напої.

Оригінал на yachtingworld.com

Переклав: Недобрий Утр.

Категория: НОВОСТИ

Комментарии (1)

 • Бабошко Дима

  Бабошко Дима

  17 Февраль 2017 at 16:14 |
  Хороший обед и телу подмога и душу согревает!))

Оставить комментарий

Вы комментируете как Гость. Необязательно - форма входа ниже.

2a90eefe26ac2546